Uwiecznianie kolejnych tygodni i miesięcy naszych dzieci, to pamiątka na całe życie. Dzięki takim zdjęciom możemy porównywać, jak bardzo nasze dziecko zmienia się w czasie.

Świetnym pomysłem jest umieszczanie w kadrze zdjęcia karty informującej o tym, który tydzień czy miesiąc skończyło nasze dziecko. Nie tylko będzie to fajna rodzinna pamiątka, ale również zmobilizuje nas to do systematyczności i konsekwencji (tak, tak, na początku trzaskamy dzieciom tryliardy zdjęć, a z czasem jest ich coraz mniej). W ten sposób można uwieczniać 9 miesięcy ciąży, 4 pierwsze tygodnie czy właśnie 12 pierwszych miesięcy dziecka.
Tego typu karty są dostępne na rynku, ale można je zrobić samemu. Jak zwykle posłuży nam do tego bezpłatny program Canva. Jak z niego korzystać i tworzyć proste grafiki, pisałam TU. Ja przygotowałam 2 wersje kart (format A4), które możecie pobrać (poniżej) i wydrukować (wystarczy zwykły papier ksero). Zachęcam również do tworzenia własnych grafik, bo jest to banalnie proste i przynosi dużo satysfakcji.
A tak wyszło zdjęcie Tomka z pierwszą kartą 🙂
Karty do pobrania:
Wszystkie karty – wersja 1: POBIERZ
Wszystkie karty – wersja 2: POBIERZ
Sprawdź, co jeszcze możesz wyczarować w Canvie 🙂